Serbowie w końcówce uciekli kadrze 3x3

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 mężczyzn przegrała drugie spotkanie w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Biało-Czerwoni ulegli czterokrotnym mistrzom świata Serbom 12:15, choć w połowie spotkania prowadzili 10:5.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Mecz rozpoczął się po myśli Serbów, którzy po dwóch akcjach w strefie podkoszowej objęli prowadzenie 2:0. Przewagę rywali szybko zniwelował Paweł Pawłowski i po jego trafieniach był remis 3:3.

Gdy z dystansu trafili Przemysław Zamojski i Szymon Rduch Polacy zbudowali pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Niestety w kolejnych minutach w grę zawodników znad Wisły wkradła się nerwowość i niedokładność. Skrzętnie wykorzystali to Serbowie, skutecznie odrabiając straty.

Na trzy minuty przed końcem Serbowie wyrównali na 11:11 i po chwili objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

W meczu z Serbami Paweł Pawłowski zdobył 4 pkt, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski po 3, a Michael Hicks 2. W niedzielę Polacy zagrają jeszcze z drużyną rosyjską - 11:40.