Druga porażka kadry na wózkach w ME

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach przegrała drugie spotkanie grupowe w mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Po słabej drugiej połowie nasz zespół uległ Hiszpanii 59:83. We środę w ostatnim meczu grupowym Polacy zmierzą się z Francją.

Dzień wcześniej Biało-Czerwoni doznali pierwszej porażki w turnieju, po zaciętym spotkaniu przegrywając z niepokonaną reprezentacją Niemiec. W starciu z gospodarzami mistrzostw Europy Polacy w połowie pierwszej kwarty prowadzili 12:11, ale po dwóch akcjach 2+1 rywali stracili przewagę.

Od tego momentu nasz zespół już nie znajdował się na prowadzeniu, choć dzięki udanemu fragmentowi końcówki pierwszej połowy odrobił znaczną część strat. Krótko po wznowieniu gry po zmianie stron kadra zbliżyła się nawet na odległość jednego trafienia z gry, ale kolejny fragment przegrała 0:10. Tych strat Polakom nie udało się już odrobić.

Na zakończenie zmagań grupowych gracze znad Wisły zmierzą się w środę z Francją. Trójkolorowi, podobnie jak Polacy, mają na swoim koncie bilans 2-2.

07.12.2021 Polska - Hiszpania 59:83 (17:26, 16:10, 13:24, 12:23)
Punkty dla Polski: Andrzej Macek 22, Mateusz Filipski 13, Krzysztof Bandura 11, Dominik Mosler 7, Filip Moćko 5, Piotr Darnikowski 0, Kamil Kornacki 0, Sebastian Rybak 0, Tomasz Łyko 0, Marek Wesołowski 0, Adrian Labędzki 0, Krzysztof Kozaryna 0