Enea AZS AJP i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska w finale MPP

Dwa zupełnie różne mecze półfinałowe turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski. Na otwarcie zmagań, w starciu rozpoczętym jeszcze przed południem, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. W drugim spotkaniu Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski pewnie zwyciężyła MUKS Poznań. Finał odbędzie się w niedzielę.

Częste zmiany prowadzenia, gra kosz za kosz - tak wyglądał pierwszy mecz półfinałowy Szkoły Gortata Politechnika Gdańska z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Po akcji Kingi Stasikowskiej drużyna Adama Rajkowskiego objęła prowadzenie 62:61 na niecałe trzy minuty przed końcem mecz, we wcześniejszych minutach czwartej kwarty prezentując niezłą skutczność rzutową. Od tego momentu UKS Basket SMS nie potrafił jednak trafić do kosza.

Wykorzystały to zawodniczki z Trójmiasta. Trójka rezerwowej Weroniki Kassin pozwoliła Politechnice Gdańskiej objąć prowadzenie. Później z linii rzutów wolnych nie pomyliła się jeszcze Oliwia Węglarz.

Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania została Dominika Ullmann - 19 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty.

Im dłużej trwało starcie Enea AZS AJP z MUKS, tym większą przewagę osiągały zawodniczki Roberta Pieczyraka. Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego zaprezentowała dobrą defensywę zwłaszcza po zmianie stron, gdy łącznie straciła zaledwie 10 punktów. Cztery zawodniczki Enea AZS AJP zakończyły spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Najlepiej wśród nich wypadła Gabriela Lebiecka - 16 punktów i 14 zbiórek.

MUKS Poznań

Finał odbędzie się o godzinie 12:15. Początek meczu o 3. miejsce zaplanowano na godzinę 10:00.

Wszystkie spotkania można śledzić na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.