Enea AZS Poznań mistrzem Polski U15 kobiet

Enea AZS Poznań najlepszym zespołem w Polsce w kategorii do lat 15 kobiet. W rozgrywanym w Gdańsku finale podopieczne Małgorzaty Łabędzkiej i Grzegorza Zielińskiego pokonały MKS Polkowice 74:59. Brąz dla UKS Fred Politechnika Gdańsk. MVP turnieju finałowego została wybrana Iga Woźna z Enea AZS Poznań.

Zdyscyplinowana gra w obronie w połączeniu z efektywną dyspozycją w ataku w drugiej połowie czwartej kwarty przesądziła o wygranej Enea AZS Poznań w finale U15K. Na sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry po akcji Martyny Główczak MKS Polkowice zbliżył się na odległość dwóch punktów (59:61).

Od tego momentu punktowały już jednak tylko Akademiczki. Aż 8 z nich zanotowała Wiktoria Haegenbarth, dwukrotnie notując na swoim koncie akcję 2+1.

Sztab szkoleniowy drużyny z Polkowic próbował odwrócić losy spotkania wykorzystując przerwy na żądanie, rotował też składem, ale nie zmieniło to obrazu spotkania.

Ostatnie minuty meczu drużyna z Wielkopolski wygrała 13:0 i po końcowej syrenie mogła rozpocząć świętowanie.