Niemcy wygrywają po wyrównanym meczu

Niemcy pokonały w Bremie reprezentację Polski 93:83 w ostatnim spotkaniu fazy grupowej kwalifikacji do mistrzostw świata.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach z dystansu Dennisa Schrodera oraz Isaaca Bongo prowadzili 8:3. Biało-Czerwoni odpowiadali podobnymi rzutami, a dzięki zagraniu Mateusza Ponitki był już remis! Po kilku chwilach ten sam zawodnik dał kadrze prowadzenie. Akcja 3+1 Davida Kramera zmieniała sytuację, ale ostatecznie rzut wolny Dominika Olejniczaka sprawił, że po 10 minutach był remis - po 19.

Drugą kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęli zawodnicy trenera Igora Milicicia. Niemcy mieli problemy ze skutecznością, a nasza reprezentacja mogła liczyć na A.J. Slaughtera. Później wszystko zmieniały kontry gospodarzy - po zagraniu Dennisa Schrodera to oni wracali na prowadzenie. Ostatecznie dzięki kolejnej trójce zawodnika Houston Rockets Niemcy po pierwszej połowie wygrywali 40:36.

Zaraz na początku trzeciej kwarty Aleksander Balcerowski i Michał Sokołowski zbliżyli reprezentację na zaledwie punkt. To jednak rywale ciągle byli stroną przeważającą. Polacy ambitnie walczyli i nie pozwalali Niemcom na zbyt wiele, ciągle trzymając się w grze. Na około minutę przed końcem Biało-Czerwoni wrócili na prowadzenie po efektownej akcji Schenk-Balcerowski. Gavin Schilling sprawił, że po 30 minutach było jednak 57:56.

Świetna zmiana Jakuba Schenka i jego indywidualne akcje dały ponowne prowadzenie Biało-Czerwonym w czwartej kwarcie. Zawodnicy trenera Gordie Herberta utrzymywali się w grze, ale to Polacy ciągle byli lepsi. W pewnym momencie po szalonym rzucie Slaughtera reprezentacja miała nawet siedem punktów przewagi. Niemcy zareagowali błyskawicznie - serią 8:0 i po akcji Christiana Sengfeldera ponownie byli lepsi. Późniejsza trójka Schrodera oznaczały aż cztery punkty przewagi rywali. W końcówce ten zawodnik był nie do zatrzymania i to Niemcy wygrali 93:83.

Niemcy - Polska 93:83 (19:19, 21:17, 17:20, 36:27)

Niemcy: Schroder 38, Sengfelder 15, Kramer 12, Schilling 8, Voigtmann 6, Bonga 5, Wohlfarth-Bottermann 4, Ogbe 3, Hollatz 2, Wank 0

Polska: Slaughter 32, Ponitka 14, Sokołowski 13, Balcerowski 7, Schenk 7, Zyskowski 4, Garbacz 3, Gielo 2, Olejniczak 1, M. Kolenda 0