Nieudany początek ME kadry U18 mężczyzn

Od porażki z Turcją swój start w mistrzostwach Europy dywizji A rozpoczęła reprezentacja Polski U18 mężczyzn. W swoim pierwszym meczu grupowym Biało-Czerwoni przegrali 43:94. Kolejne spotkanie z Niemcami Polacy rozegrają w niedzielę o godzinie 17:15 polskiego czasu. Transmisja YouTube PZKosz.

news Zdjęcia | FIBA

To było spotkanie, o którym podopieczni Andrzeja Adamka muszą jak najszybciej zapomnieć. Po nie najlepszym początku nasza kadra w połowie pierwszej kwarty doprowadziła do remisu 9:9. Później zdołała jeszcze odrobić dwucyfrową stratę rzucając 9 punktów z rzędu.

Niestety w drugiej kwarcie zaznaczyła się już wyraźna przewaga licznie wspieranych z trybun gospodarzy. Po zmianie stron Turcja kontrolowała już całkowicie rozwój wydarzeń na boisku, pewnie zwyciężając nasz zespół.

Polska - Turcja 43:94 (15:22, 12:20, 8:23, 8:29)