Hiszpania lepsza od Polski w ME U18 mężczyzn

Reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy nie sprostała Hiszpanii. Biało-Czerwoni ulegli 49:70 i zajęli trzecie miejsce w grupie B. W 1/8 finału Polacy zmierzą się z Izraelem.

news Zdjęcia | FIBA

Hiszpania dwa pierwsze mecze grupowe zakończyła z kompletem wygranych. Także starcie z Polską drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zakończyła zwycięstwem.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polaków 4:0. Jeszcze w połowie drugiej kwarty nasz zespół prowadził 17:14, ale kolejny fragment spotkania rywale wygrali 17:2.

Niestety po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Dzięki dobrej obronie oraz przewadze na tablicach rywale w trzeciej kwarcie powiększyli przewagę i utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca spotkania.

Wtorek jest dniem przerwy w mistrzostwach. Mecz 1/8 finału z Izraelem Biało-Czerwoni rozegrają w środę. Poczatek spotkania o godzinie 15 polskiego czasu.

Hiszpania - Polska 70:49 (9:5, 22:14, 20:9, 19:21)
Polska: Wilczek 12, Duda 8, Andrzejewski 5, Stupnicki 5, Bereszyński 4, Luczynski 4, Niemiec 4, Węgrowski 3, Grzesiak 2, Busz 1, Kempa 1.