Zmiany w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w Warszawie rozpoczęła przygotowania do EuroBasketu 2022. W sztabie szkoleniowym trenera Igora Milicicia doszło do zmian.

news Zdjęcia | fot. Jacek Prondzynski/400mm.pl

Marek Popiołek ze względu na obowiązki klubowe nie będzie obecny na zgrupowaniu. Trener Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz od 2014 roku pracował przy reprezentacji Polski będąc m.in. dyrektorem sportowym, a od 2021 roku asystentem Igora Milicicia.

- Dziękuję Markowi za jego dotychczasowe zaangażowanie na rzecz kadry narodowej. Przez osiem ostatnich lat był ważną częścią sztabu szkoleniowego, będąc z reprezentacją na dwóch EuroBasketach oraz mistrzostwach świata w Chinach. Życzymy mu powodzenia w roli pierwszego trenera Astorii - mówi Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji.

Popiołka zastąpi Michał Dukowicz, od lat związany jako trener z MKS Dąbrową Górniczą, a w sezonie 2020/2021 asystent w Twardych Piernikach Toruń. - To dla mnie duży zaszczyt i wielkie wyróżnienie, że mogę dołączyć do reprezentacji Polski na EuroBasket - mówi Dukowicz.

Zmiany nastąpiły również wśród fizjoterapeutów. Łukasza Witczaka i Arkadiusza Markiewicza zastąpią Marcin Lubik oraz Mateusz Mruk.

Marcin Lubik od 2019 roku fizjoterapeuta reprezentacji Polski kobiet. W latach 2016-2018 pracował z kadrą niesłyszących w judo. Od 2012 roku pracował w koszykarkami w Poznaniu.

Mateusz Mruk przez ostatnie dwa sezony był związany z Eneą Zastalem Zielona Góra. Pracował również jako fizjoterapeuta w kadrach młodzieżowych.

--- 

Biało-Czerwoni do mistrzostw Europy będą przygotowywać się w Warszawie. Zgrupowanie rozpocznie się 4 sierpnia, a tydzień później zespół wyleci na turniej towarzyski do Stambułu, gdzie zagra z Ukrainą (12 sierpnia) oraz Turcją (14 sierpnia). Kolejne sparingi drużyna rozegra w Atenach - od 17 do 19 sierpnia zagra kolejno z Grecją, Turcją oraz Gruzją.

Później przyjdzie czas na dwa spotkania w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. 25 sierpnia w hali COS Torwar w Warszawie Biało-Czerwoni podejmą Chorwację (bilety na EBILET.pl), a trzy dni później zagrają w Austrii.

EuroBasket dla reprezentacji Polski rozpocznie się już 2 września w Pradze. Kadra trenera Igora Milicicia na początek zagra z gospodarzami, Czechami, a dzień później zmierzy się z Finlandią. Kolejnymi rywalami w fazie grupowej będą: Izrael (5 września), Holandia (6 września) oraz Serbia (8 września). Do kolejnej fazy w Berlinie awansują cztery najlepsze drużyny z grupy.

 

udostępnij