Kadra U18 kobiet w ćwierćfinale ME!

Dobra postawa w obronie, głównie po przerwie, dała reprezentacji Polski do lat 18 kobiet awans do najlepszej ósemki mistrzostw Europy dywizji A. W 1/8 finału Polki pokonały Grecję 69:46, w drugiej połowie tracąc tylko 14 punktów.

news Zdjęcia | FIBA

Rozgrywki grupowe nie były najlepsze w wykonaniu Biało-Czerwonych. W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej podopieczne Marka Lebiedzińskiego wypadły jednak znacznie lepiej.

Do dobrej obrony dołożyły skuteczność w ataku, dzięki czemu od wyniku 19:27 w połowie drugiej kwarty kolejny fragment meczu wygrały 16:5. Skuteczna w ataku była Dominika Ullmann, która dwukrotnie trafiła z dystansu.

Przez całe spotkanie dobrą pracę w polu trzech sekund wykonała Emily Kalenik, kończąc zawody z double-double (12 pkt i 16 zbiórek). Walka w polu trzech sekund była ważna zwłaszcza w trzeciej kwarcie, gdy rywalki miały wyraźny problem ze skutecznością.

W całej kwarcie Greczynki trafiły tylko jedną trójkę, pudłując pozostałe rzuty z gry. W tym czasie Polki na przełomie trzeciej i czwartej kwarty uzyskały 14 punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 52:35. Tę przewagę drużyna znad Wisły utrzymała już do końcowej syreny.

Na uwagę zasługuje 12 asyst Maliny Piaseckiej.

W walce o półfinał nasza reprezentacja zmierzy się z Niemkami, które po zaciętym spotkaniu pokonały Węgierki 56:55.

Grecja - Polska 46:69 (16:12, 16:23, 3:13, 11:21)