P. Renkiel: "Możemy wygrać z każdą drużyną na świecie"

 Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 rozegrała w Druskienikach serię meczów kontrolnych z wicemistrzami świata - Litwą.

news

Ten etap przygotowań jest ostatnim przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata 3x3, które odbędą się w Wiedniu. Wyniki nie były najważniejsze, sztab szkoleniowy chciał poznać odpowiedzi na ostatnie pytania przed zbliżającą się imprezą. Trener Piotr Renkiel wybrał szóstkę zawodników, spośród których dokona selekcji czterech, którzy będą reprezentować Polskę w World Cup 2023.

Szeroka kadra Polski na Mistrzostwa Świata 3x3:
- Adrian BOGUCKI
- Łukasz DIDUSZKO
- Filip PUT
- Szymon RDUCH
- Mateusz SZLACHETKA
- Przemysław ZAMOJSKI

"Rozegraliśmy kilka gier kontrolnych z reprezentacją Litwy, czyli wicemistrzami świata z 2022 roku. Wyniki nie były istotne, gdyż ograniczyliśmy założenia taktyczne, aby zaskoczyć naszego rywala grupowego w pierwszym dniu Mistrzostw Świata. Sprawdziliśmy kilka ustawień, aby potwierdzić założenia wyboru składów na najbliższe turnieje mistrzowskie. Wraz ze sztabem jesteśmy bardzo zadowoleni z całego procesu przygotowań, bo udało się go zakończyć bez kontuzji. Wybrałem najmocniejszy skład, który jest w stanie wygrać z każdą drużyną na świecie." - podsumował Piotr Renkiel.

Przed biało-czerwonymi teraz dwa dni odpoczynku. Czwórka zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata 3x3, zostanie ogłoszona w dniu wylotu do Wiednia. Pierwsze mecze na tym turnieju Polacy rozegrają 30 maja.

udostępnij