ME 3x3 U17: Polska zakończyła udział na ćwierćfinale

Polska zakończyła udział w Mistrzostwach Europy 3x3 U17 na ćwierćfinale. Reprezentacja Polski kobiet zajęła szóste miejsce, a mężczyzn... czwarte.

news Zdjęcia | Fot. Fiba3x3.com

Polacy stoczyli emocjonujące starcie o półfinał z Izraelem. Przez większość spotkania dominowali będąc przy tym bardzo skuteczni. Konsekwentnie powiększali przewagę - dość powiedzieć, że na półmetku spotkania prowadzili różnicą ośmiu punktów - 15:7. Wtedy nasz zespół dopadł jednak kryzys, coraz trudniej przychodziło trafianie do kosza. Zbiegło się to z coraz lepszą dyspozycją zawodników Izraela. Przewaga zaczęła topnieć, a rywale przełamali biało-czerwonych przy stanie 18:18. Izrael na półtorej minuty przed końcem wykonywał dwa rzuty wolne i to one dały mu zwycięstwo 21:19. Awans do półfinału wywalczyli nasi rywale. Jak to możliwe, że Polacy zajęli ostatecznie w turnieju czwarte miejsce, skoro nie uzyskali miejsca w półfinale? Dwóch zawodników Izraela doznało kontuzji i zespół nie mógł przystąpić do gry o finał, ani o trzecie miejsce. Dzięki temu Chorwacja wygrała walkowerem, a Izrael nie został sklasyfikowany. Polskę reprezentowali Kacper Ponitka, Jacek Rutecki, Michał Turewicz i Cezary Zabrocki.

Polki o awans do najlepszej czwórki turnieju walczyły z Niemkami. Do stanu 7:8 toczyły wyrównany bój, ale wtedy pojawiły się w naszych szeregach problemy ze skutecznością. Nie miały ich za to rywalki, które punkt po punkcie zaczęły oddalać się od biało-czerwonych. Ostatecznie wygrały 17:10, co oznacza, że reprezentacja Polski zajmuje szóste miejsce w Mistrzostwach Europy. W greckim Heraklionie reprezentowały nas: Zuzanna Bręk, Natalia Chałupka, Łucja Grządziela i Natalia Rutkowska. 

udostępnij