eFIBA: Pierwszy sezon należy uznać za udany

Pierwszy występ w oficjalnych rozgrywkach eFIBA reprezentacji Polskiej zakończył się w czołowej szóstce Europy. Dla kadry to fenomenalny rezultat. Osiem drużyn rywalizuje jeszcze w finałach światowych.

news

W europejskich finałach regionalnych, do których zakwalifikowało się 6 z 26 startujących zespołów Starego Kontynentu, reprezentacja Polski zmierzyła się w ćwierćfinale z Hiszpanią. Polacy musieli uznać wyższość znakomicie przygotowanych do tego meczu rywali. Choć Hiszpanie mieli zapewne chwile zwątpienia, kiedy po serii trójek reprezentanci naszego kraju zniwelowali przewagę do 7 punktów na 2 minuty do końca meczu. Doskonale grający kapitan Hiszpanii nie dał jednak wyrwać zwycięstwa swojemu zespołowi.

 

Awans do czołowej szóstki Europy eFIBA należy uznać za sukces. Polska reprezentacja narodowa po raz pierwszy oficjalnie wystąpiła w zawodach eFIBA (to drugi sezon rozgrywany wedle nowego schematu), wcześniej kadra zagrała także mecze, kiedy to FIBA prowadziła inny system rozgrywek – w tym momencie już nieaktualny i zaniechany. Rozgrywki eFIBA prowadzi FIBA oraz organizacja gameingowa znana na całym świecie – ESL. To jedyne i oficjalne rozgrywki reprezentacji narodowych w NBA 2K, które są prowadzone, występujący w nich gracze są reprezentantami swoich krajów, a sezon eFIBA to oficjalne Mistrzostwa Świata.

- Jestem bardzo dumny z tego jaki rezultat osiągnęliśmy drużynowo w trakcie drugiego sezonu eFIBA. Zaszliśmy o wiele dalej niż się spodziewaliśmy. Pokazaliśmy wszyscy serce i nasze prawdziwe umiejętności na wirtualnym boisku w trakcie sezonu regularnego Lucky Loser bracketu oraz w finałowej szóstce Europy. Znalezienie się w najlepszej 6 pośród takich kadr jak Turcja, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania i Portugalia to jest dla nas ogromny zaszczyt. Pokazaliśmy się z najlepszej strony w historii naszej wirtualnej kadry i jako pierwsi mieliśmy szansę prezentowania się na najwyższej scenie na elitarnym poziomie. Jestem bardzo wdzięczny moim przyjaciołom z drużyny za to, że nasza współpraca dała tak świetny rezultat, a także wsparcie jakie otrzymywaliśmy od PZKosz w trakcie trwania turnieju i oczywiście ryzyko, które podjęli - mówił po meczach Filip Kręcidło, jeden z reprezentantów Polski.

Polska kadra eFIBA składa się z ośmiu zawodników, którzy grają na konsolach PlayStation 5 w trybie ProAM. Nasz kraj w rozgrywkach eFIBA Season 2 reprezentowali: Jakub Pietrzak (ID w grze: ShaQgotBxard_), Adam Swajda (Kolsonic-), Dawid Juchniewicz (onedar76), Dawid Koźlik (Skev2k) , Filip Kręcidło (FilipecaosNG), Kamil Staszewski (ThatBoiiiiK4mil), Szymon Eitelthaler (EitelM0NEY), Tomasz Kijek (ImTomi-_-). W meczu bierze udział tylko pięciu graczy, więc kadra musi rotować i szukać najlepszych ustawień.

Finały eFIBA odbędą się w dniach 25-26 listopada w Szwecji. Wystąpią w nich USA, Turcja, Nowa Zelandia, Brazylia, Maroko, Filipiny, Liban.

Zasady rozgrywek eFIBA według których grały reprezentacje:
• Każda reprezentacja narodowa składa się z ośmiu graczy, którzy grają na konsolach PlayStation 5 w trybie ProAM.
• Każdy mecz trwa 20 minut i składa się z czterech kwart po 5 minut każda.
• Każda reprezentacja narodowa musi mieć stroje i logo zgodne z barwami i symbolami kraju, który reprezentuje.
• Każda reprezentacja narodowa musi mieć nazwę zgodną z nazwą kraju, który reprezentuje, np. Polska, Francja, USA itd.
• Każdy gracz musi mieć pseudonim zgodny z zasadami fair play i dobrego smaku.
• Każdy gracz musi mieć postać w grze z poziomem umiejętności 90.

udostępnij