Trójkolorowi lepsi od Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski nie sprostała Francji w meczu EuroBasketu U16 mężczyzn dywizji A. Polacy ulegli faworyzowanym rywalom 49:74, mając problem ze skutecznością z gry. Na zakończenie zmagań grupowych Polacy zmierzą się z Gruzją (bilans 0-2).

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Francuzi od pierwszych minut narzucili naszej drużynie warunki gry na boisku. Polacy nie objęli prowadzenia ani przez sekundę, rozpoczynając zawody od wyniku 0:8. Niestety, rywale potrafili zbudować jeszcze większą przewagę w kolejnych minutach, na co wpływ miała skuteczność rzutowa Polaków - 17 na 52 z gry.

Podczas zmagań grupowych Polaków czeka jeszcze mecze z Gruzją. Awans do 1/8 finału uzyskają wszystkie drużyny, ale dobre miejsce w fazie grupowej, daje możliwość gry z potencjalnie słabszym rywalem w fazie pucharowej, gdzie obowiązuje system 1 z 4, 2 z 3, 3 z 2 i 4 z 1. "Polska" grupa C rywalizować będzie z reprezentacjami z grupy D.

Francja - Polska 74:49 (27:12, 13:18, 18:11, 16:8)
Polska: Gabriel Sularski 17 (3), Bartosz Folga 7 (1), Piotr Łosiak 5, Stanisław Musiałek 5 (1), Wojciech Bloch 4, Franciszek Boruciński-Hrycyk 4, Oliwier Botorek 3 (1), Vincent Berliński 2, Patryk Hurynowicz 2, Filip Dereszyński 0, Borys Szopa 0.
Najwięcej dla Francji: Karl-Randell Kouame-Zeze 14 (2), Kenny Courset 12.