PKO Grand Prix Gdyni

 

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już w 2020 roku ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej ruszył PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

Podobnie jak przed rokiem, dwa pierwsze przystanki PKO Grand Prix Gdyni 2018 zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana jest dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (17-18 lutego);
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (12-13 maja);
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (22 czerwca);
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada).

 

 

Przy okazji każdego z biegów tempo pomogą kontrolować pacemakerzy. Dziesięcioro biegaczy swoim doświadczeniem, zebranym podczas wielu lat startów, z pewnością ułatwi osiągnięcie uczestnikom wymarzonego wyniku: od pokonania 10 km w czasie 40 minut, do uporania się z tym dystansem w niecałą godzinę.

Wzorem lat ubiegłych, każdy z ponad 20 tysięcy uczestników PKO Grand Prix Gdyni miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi cyklu.

– Jesteśmy niezwykle zbudowani odpowiedziami. Biegacze niemal jednomyślnie przyznają nam najwyższe noty – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników to dla nas sprawa priorytetowa, dlatego nie zamierzamy osiadać na laurach. Wciąż chcemy sięgać wyżej, rozwijać naszą inicjatywę. Stąd też sentencja przyświecające tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni.

Lokalny patriotyzm stanowi dla nas wielką wartość. Gdynianie kochają swoje miasto, a posiadanie laurów, z którymi mogą się identyfikować, będzie dla nich powodem do dumy – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. – Dla przyjezdnych biegaczy będzie to wspaniała pamiątka przypominająca im wizytę w mieście z morza i marzeń – dodaje.

Na tegoroczną kolekcję składają się cztery medale zdobione trójwymiarowymi obiektami. Po przekroczeniu linii mety Biegu Urodzinowego uczestnicy otrzymają trofeum z przedwojennym dworcem kolejowym. Przy okazji kolejnych startów będą to: Gdynia Arena, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz dom wójta Radtkego.

Dla najmłodszych uczestników, biorących udział w Biegu Malucha przygotowano medale o tematyce marynistycznej, na który znajdują się odpowiednio: żaglówka, kontenerowiec oraz holownik.

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską. Odmieniona trasa Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim będzie przypominać tę znaną z majowego Biegu Europejskiego. Podobnie jak przed rokiem, każdy start to nowa przygoda.
Rejestracja wciąż możliwa

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest zapisanie się na bieg poprzez stronę gdyniasport.pl. Rejestracja internetowa jest jedyną, która pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem.

Od tego roku uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni mają możliwość zamówienia pakietów startowych do domów. Przesyłka zostanie dostarczona kurierem na podany adres. Wystarczy wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w profilu zawodnika. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto. Z jednego konta można zamówić maksymalnie pięć pakietów (na jeden adres). Każda rozpoczęta „piątka” wiąże się z naliczeniem kolejnej opłaty.

Oprócz tego, istnieje możliwość zakupu pakietu w punkcie zlokalizowanym w centrum handlowym Riviera. Stanowisko PKO Grand Prix Gdyni znajduje się na parterze, zaraz obok fontanny. Zakup pakietów z ograniczonej puli będzie możliwy także w biurze zawodów.

– Mamy nadzieję, że kolejny cykl przyniesie naszym uczestnikom jeszcze więcej radości, a uzyskane przez nich wyniki będą nagrodą za trud włożony w przygotowania. Każdy z biegów to nowy rozdział zapisany na kartach historii PKO Grand Prix Gdyni, dlatego życzę wszystkim wytrwałości i liczę, że z uśmiechem na ustach będą tworzyć historię tej sportowej imprezy razem z nami. Nieustannie naprzód!
– mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Więcej informacji na stronie GRANPRIXGDYNI.PL