ME U18 Kobiet: Ukraina pokonana!

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo w drugiej fazie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18 w słowackiej Nitrze. Nasz zespół pokonał Ukrainę 73:64. Dzięki wygranej nasza kadra ma szansę na walkę o miejsca 5 - 8 w imprezie.
Kluczowym momentem spotkania były ostatnie 4 minuty trzeciej kwarty wygrane przez Polki 11:3, od stanu 44:41 nasze zawodniczki powiększyły przewagę do 55:44 na zakończenie trzeciej odsłony. Tuż na początku czwartej kwarty po trafieniu Śnieżek nasze prowadzenie wzrosło do 13 punktów, jednak Ukrainki nie odpuszczały i na 5 minut przed końcem meczu zmniejszyły straty wyłącznie do 3 oczek (59:56). W końcówce na linii skuteczne były Kaczmarska i Tomiałowicz i Polki wygrały 73:64.
Tym razem na wyróżnienie w naszej ekipie zasłużyły Kaczmarska, Tomiałowicz i Sosnowska, które zdobyły 48 punktów dla Polski.