Polki pewnie ogrywają Rumunię w Gdyni

W pierwszym dniu turnieju towarzyskiego w Gdyni reprezentacja Polski juniorek (U18) pod wodzą Romana Skrzecza odniosła pewne zwycięstwo nad zespołem Rumunii 80:39. Oliwia Tomiałowicz zdobyła dla naszej kadry 21 oczek, a Agnieszka Modelska dołożyła 12, pod koszami 10 zbiórek zaliczyła Róża Ratajczak.
Rumunia tylko przez 15 minut stawiała zacięty opór naszej kadrze. W 15 minucie na tablicy wyników było 24:18 dla biało - czerwonych. Następnie przez kolejnych 25 minut drużyna Rumunii zdobyła jedynie 21 oczek, a polki rzuciły aż 56 punktów pewnie wygrywając spotkanie.
Rumunia - Polska 39:80 (13:21, 11:15, 8:24, 7:20)
Punkty dla Polski: Tomiałowicz 21, Modelska 12, Skowronek 8, Gala 7, Dziwińska 7, Sosnowska 7, Pacuła 6, Ratajczak 5 (10 zb, 5 as), Olędzka 4, Kaczmarska 3, Śnieżek 0, Antczak nie grała.
W drugim meczu Hiszpania stoczyła bardzo zacięty bój z Rosją. Po trzymającym do końca w niepewności pojedynku ostatecznie lepsze okazały się Hiszapnki, które wygrały minimalnie 66:59.
Rosja - Hiszpania 59:66 (14:15, 18:15, 20:28, 7:8)