Grupa B: Mistrz pokojnuje wicemistrza na początek

VBW GTK Gdynia bez większych problemów pokonało w pierwszym spotkaniu AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:49. Podopieczne Andrzeja Curyla do wygranej poprowadziła Olivia Tomiałowicz, która zdobyła 16 punktów nie myląc się w rzutach za 2 punkty (5/5).

Zobacz statystyki meczu

Gdynianki dobrze rozpoczęły spotkanie po punktach Olivii Tomiałowicz i akcji dwa plus jeden Tarnachowicz VBW GTK obejęło prowadzenie 5:0. W AZS PWSZ pierwsze punkty zdobywa eksgdynianka Agnieszka Modelska, trójkę dokłada Claudia Trębicka i gorzowianki odrabiają dystans. W kolejnych minutach ponownie podopieczne Andrzeja Curyla odskakują, a zespół AZS PWSZ odrabia straty. Pierwszą kwartę wygrywają gdynianki 20:15.

W drugiej kwarcie gdynianki odskakują dzięki skutecznej grze Olivii Tomiałowicz, gdyńska skrzydłowa do przerwy ma na swoim koncie już 12 punktów. Podopieczne Roberta Pieczyraka grają na fatalnej skuteczności, AZS PWSZ w pierwszej połowie trafił zaledwie 9 z 40 prób z gry. Do przerwy 37:23 dla VBW GTK.

W drugiej połowie pomimo starań podopiecznych Roberta Pieczyraka obraz gry nie uległ zmianie. Gdynianki wygrały drugą połowę 32:26 i całe spotkanie 69:49.