Grupa A: MUKS melduje się w czwórce

MUKS Poznań pokonał Koronę Kraków 65:57 w meczu ostatniej dla krakowianek, dla których porażka oznaczała koniec marzeń o czołowej czwórce imprezy. Drużyna Andrzeja Włodarza słabo rozpoczęła mecz, ale w ostatniej kwarcie ekipa Korony ambitnie odrabiała starty, po końceowej syrenie to jednak MUKS cieszył się z awansu do czołowej czwórki.

Zobacz statystyki meczu

Już pierwsza kwarta spotkania pokazała, że stroną dominującą w meczu będą koszykarki MUKSu. Po 10 minutach zespół Iwony Jabłońskiej prowadził 23:7. Do przerwy poznanianki jeszcze powiększyły swoją przewagę z pierwszej odsłony do 18 oczek (38:20). Co ważne w zespole MUKSu punkty rozkładały się równomiernie, a prawie wszystkie zawodniczki zdobywały punkty.

Drugą i trzecią kwartę na swoją korzyść również roztrzygnęły zawodniczki z Poznania, które po 30 minutach prowadziły 56:35. W ostatniej kwarcie podopieczne Andrzeja Włodarza zaczęły odrabiać straty. Koronie udało się jedynie zmiejszyć rozmiary porażki do 8 punktów, na więcej nie starczyło już czasu,

Dzięki wygranej MUKSu znamy odpowiedź na pierwsze pytanie - kto z tej grupy awansuje do czołowej czwórki imprezy - z grupy A awans zapewniły sobie zespoły MUKSu i KKS Olsztyn. Jutro w bezpośrednim pojedynku zadecyduje się kto zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Spotkania Korony z Lotnikiem Wierzawice będzie pojedynkiem o 3. miejsce w grupie, a więc o przepustkę do 5. miejsca Mistrzostw Polski Kobiet U20.