II liga, gr. A: Sroga lekcja dla beniaminka

Żuraw Gniewino bliżej fazy play-off. Podopieczni Jacka Bagneckiego pokonali na wyjeździe King Wilki Morskie Szczecin 94:61 i utrzymali miejsce w pierwszej czwórce rozgrywek. Kolejnych problemów ze zdobyciem dwóch punktów nie miał lider Open Florentyna Pleszew.

Jedyny niepokonany zespół na centralnym szczeblu rozgrywek, wygrał 113:72, rozpoczynając zawody od prowadzenia 12:0. Na nic zdał się powrót na boisko po miesięcznej przerwie Mateusza Szweda (8 punktów i 5 przechwytów). Na uwagę zasługuje 17 asyst Marcina Stokłosy, który od rekordu (22 kluczowe podania) był jednak daleko. 6 punktów i 6 zbiórek uzyskał debiutujący w Open Florentynie Karol Michałek.

23 punkty i 10 zbiórek Pawła Pawłowskiego dało zwycięstwo Żurawiowi Gniewino w Szczecinie. Drużyna z Pomorza trzecią kwartę wygrała aż 28:7, a gospodarze trafili tylko 2 z 15 rzutów z dystansu.