II liga, gr. B: Śląsk potwierdził klasę

AZS AGH Alstom Kraków brutalnie przekonał się o sile WKS Śląsk Wrocław. Lider grupy B drugiej ligi rzucił dwa razy więcej punktów jak rywale i wygrał 88:44. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł walczący o utrzymanie Mickiewicz-Romus Katowice, który pokonał HK Bank Spółdzielczy Żory.

Udany debiut w barwach katowickiej drużyny zanotował Michał Batorski, który w tym tygodniu przeniósł się z KS Pułaski Warka. 24-letni silny skrzydłowy co prawda opuścił boisko z powodu pięciu przewinień, ale przez 25 minut uzyskał 14 punktów i zebrał 13 piłek. Double-double miał też Grzegorz Zadęcki (12 pkt i 12 zbiórek).

Broniący się przed spadkiem UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie poradził sobie ze wzmocnieniami z Tauron Basket Ligi i przegrał z WKK Wrocław 55:84. 14 punktów i 8 asyst miał Jan Grzeliński, a Piotr Niedźwiedzki potrzebował zaledwie 15 minut na rzucenie 15 punktów. Do tego miał 8 zbiórek.