1. LK, gr. A: Ostatni MUKS lepszy od lidera

MUKS Kórnik nie ma już szans na uniknięcie spotkań z drużynami walczącymi o utrzymanie. Na starcie z liderem AZS Uniwersytet Warszawski wzmocnił się jednak zawodniczkami na co dzień grającymi w Ford Germaz Ekstraklasie. Efekty były widoczne na boisku, bo MUKS wygrał to spotkanie aż 86:60.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak przekonywującego zwycięstwa miejscowych. Po 10 minutach gry było bowiem 20:15 dla AZS. Później MUKS kontrolował jednak wydarzenia na boisku. Bardzo dobrze wypadł zwłaszcza w trzeciej kwarcie, którą wygrał 23:6.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza występ Dominiki Owczarzak. 17-letnia rozgrywająca skończyła zawody z double-double, bo oprócz 17 punktów udało jej się przechwycić aż 11 piłek. Do tego miała 4 zbiórki i 5 asyst. 22 punkty i 5 przechwytów uzyskała w zwycięskiej drużynie Magdalena Idziorek.