Po 3. dniu: Kolejne emocje już w finale

Znamy ósemkę finalistów Mistrzostw Polski Kobiet U14. Finałowa rozgrywka odbędzie się w dniach 11 - 13 czerwca. Niabawem poznamy organizatora finałowego turnieju. Wygraną na koncie w finale mają już zaliczoną zespoły: MUKS Poznań, MUKS Unia Basket Ostrołęka, OSiR Trójka Żyrardów, UKS Huragan Wołomin. Poniżej podsumowanie trzeciego dnia półfinałów.

Grupa IX (Kutno) - awans do finału: MUKS Poznań, MKS Sirmax Kutno

KS Gorce Nowy Targ - WKK Wrocław 56:48

W meczu o jedyną wygraną na turnieju w Kutnie KS Gorce Nowy Targ dzięki fantastycznej dyspozycji w drugiej połowie meczu pokonały WKK Wrocław i tym samym zajęły przedostatnią lokatę w turniejowej tabeli. Więcej o meczu

MKS Sirmax Kutno - MUKS Poznań 69:93

Pojedynek o pierwsze miejsce na turnieju w Kutnie nie zawiódł. Gospodynie co prawda przegrały wysoko, ale woli walki i zaangażowania nie można im było odmówić w starciu z faworyzowaną drużyną poznańskiego MUKS-u. Ostatecznie to jednak ekipa ze stolicy Wielkopolski pewnie wygrała mecz i cały półfinałowy turniej. Więcej o meczu

Grupa X (Rawicz) - awans do finału: MUKS Unia Basket Ostrołęka, TS Wisła Kraków

TS Wisła Kraków - Stal Stalowa Wola 84:52

Krakowianki myśląc o awansie musiały pokonać najsłabszą drużynę rawickiego turnieju Stal Stalową Wolę. Koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy wywiązały się z zadania wzorowo i już po pierwszej połowie meczu, a nawet po pierwszej kwarcie, było wiadome, kto wygra pierwszy mecz ostatniego dnia turnieju w Rawiczu. Więcej o meczu

UKS Olimp Rawicz - MUKS Unia Basket Ostrołęka 49:78

Bez żadnych wątpliwości i bez żadnych złudzeń najlepszą drużyną na półfinałowym turnieju w Rawiczu był MUKS Unia Basket Ostrołęka. W swoim ostatnim meczu koszykarki z Ostrołęki skompletowały hat trick zwycięstw bardzo wysoko pokonując gospodynie turnieju, zawodniczki UKS Olimp. Więcej o meczu

Grupa XI (Żyrardów) - awans do finału: OSiR Trójka Żyrardów, VBW GTK Gdynia

UKS SP 27 Katowice - KS Kosz Przemków 51:92

UKS SP-27 Katowice okazało się zdecydowanie najsłabszym uczestnikiem turnieju rozgrywanego w Żyrardowie. Ekipa ze Śląska w meczu drużyn bez wygranej uległa rywalkom z Przemkowa różnicą aż 41 punktów. Tym samym to ekipa KS Kosz zajęła trzecie miejsce w turnieju. Więcej o meczu

OSiR Trójka Żyrardów - VBW GTK Gdynia 67:55

Gospodynie bezbłędnie wykorzystały atut własnego parkietu i półfinałowy turniej zakończyły efektowną wygraną nad VBW GTK Gdynia. Koszykarki OSiR Trójka Żyrardów zagrały fenomenalnie w drugiej i trzeciej kwarcie meczu, a to zaowocowało bezcennym sukcesem w postaci wygranej nad ekipą z Trójmiasta. Więcej o meczu

Grupa XII (Nowy Sącz) - awans do finału: UKS Huragan Wołomin, UKS Trops Kartuzy

UKS Huragan Wołomin - UKS Trops Kartuzy 79:65

Koszykarki UKS Huraganu Wołomin okazały się być bezbłędne na półfinałowym turnieju w Nowym Sączu. Wołominianki co prawda swojego ostatniego rywala nie pokonały już tak wysoko, ale również dość pewnie, chociaż wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kwarcie spotkania. Więcej o meczu

UKS Żak Nowy Sącz - MKS Osa Zgorzelec 50:69

Koszykarki z Nowego Sącza nie będą miło wspominać półfinałowego turnieju, którego były gospodarzem. Zawodniczki UKS Żak w ostatnim dniu turnieju przegrały z MKS Osą Zgorzelec i zakończyły swój udział w turnieju bez żadnego triumfu na swoim koncie. Więcej o meczu