U16: Porażka z Serbią

Drugiego dnia turnieju Turk Telekom Tournament reprezentacja Polski do lat 16 znów rozegrała kolejny thriller, jednak tym razem podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ulegli Serbii 67:62.

Serbowie rozpoczęli spotkanie od bardzo agresywnej i szczelnej defensywy w strefie podkoszowej wyrzucając Polaków na obwód i zmuszając ich do rzutów z dalszych odległości. W efekcie rywale po pierwszej kwarcie prowadzili 20:15. W drugiej kwarcie biało-czerwni odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie, pomimo tego, że notowali wiele strat i nieprzemyślanych przewinień. Po 20 minutach prowadzili więc 36:35.

O losach spotkania zadecydowała jednak czwartwa kwarta, którą Polacy przegrali 9:13. Przy stanie 65:62 trójkę spudłował Grzegorz Kulka i pewne było, że drużyna trenera Miłoszewskiego tym razem przegra.

Polska - Serbia 62:65