U16: Gospodarze za mocni

Gospodarze Turk Telekom Tournament, czyli Turcy okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla reprezentacji Polski do lat 16. Drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Miłoszewskiego tym razem przegrała 43:59 i legitymuje się jak na razie bilansem 2-2.

Dopingowani przez liczną publiczność Turcy mocno i agresywnie rozpoczęli spotkanie z Polską, bazując głównie na indywidualnych zagraniach. Pod koszem nie do zatrzymania był Egemen Guven. Efekt? Szybkie prowadzenie 14:2 dla rywali. Biało-czerwoni przebudzili się dopiero w drugiej kwarcie, głównie za sprawą Filipa Pruefera. Po tym jak Marek Zywert trafił równo z syreną drużyna trenera Miłoszewskiego niespodziewanie po pierwszej połowie prowadziła 26:25!

Druga połowa należała już jednak zdecydowanie do Turcji. Rywale grali przede wszystkim na skutecznego tego wieczora Guvena i szybko odskoczyli na 30:43. Polacy nie mogli odrobić strat, bo przede wszystkim byli nieskuteczni - trafili tylko dwie trójki i mieli niewiele ponad 30% skuteczności za 2.

Polska - Turcja 43:59

Polska: Filip Pruefer 14 (6 zbiórek), Marek Zywert 8 (7 zbiórek), Wojciech Majchrzak 7, Artur Włodarczyk 4, Grzegorz Kulka 4 (5 zbiórek), Kamil Zywert 2, Michał Marek 2, Igor Wadowski 2, Jakub Nizioł, Piotr Łucka, Marcin Skorek