Grupa XII: Liderki ciągną zespół

Równa gra wszystkich koszykarek nie przekłada się zawsze na końcowy sukces. Dobitnie przekonały się o tym zawodniczki UKS Żak Nowy Sącz, które w starciu z UKS Trops Kartuzy zdobywały od jednego do pięciu punktów. Żak swój mecz jednak przegrał.

Wygrana UKS Trops była wyraźna. Miejscowe przegrały wszystkie cztery kwarty meczu, wyrównaną walkę nawiązując zaledwie w drugiej. Już po pierwszej kwarcie Żak przegrywał sześcioma punktami(8:14), w kolejnych częściach tylko powiększając swoją stratę.

W ekipie z Kartuz wyróżniły się trzy koszykarki (Marika Hetmańska, Kinga Cyman i Aleksandra Makurat), które w sumie zdobyły 49 z 72 punktów dla swojego zespołu. Gospodynie w sumie miały ich 38, a żadna z zawodniczek nie rzuciła więcej jak sześć punktów. Do kosza trafiały jednak wszystkie.