Po 2. dniu: Niedzielny przedsmak finału

Niedzielne spotkania zadecydują o wszystkim. W niektórych grupach mogą być to mecze zaliczne już do turnieju finałowego, stąd rywalizacja może przybrać już finałowy wymiar. Poniżej podsumowanie drugiego dnia półfinałów.

Grupa IX (Gdynia)

MKK Pyra Poznań - MOSiR Cieszyn 70:62

Pyra Poznań pokonała MOSiR Cieszyn 70:62. Kibice w Gdyni obejrzeli ciekawe i emocjonujące spotkanie, zwłaszcza w ostatnich 10 minutach, kiedy MOSiR rzucił się do odrabiania strat. Więcej o meczu

GTK Gdynia - GTK Fluor - Britam Gliwice 89:41

Już pierwsza kwarta wygrana przez gdynian 26:8 pokazała, że w tym spotakniu nie będzie emocji. GTK Gdynia pewnie pokonało swojego imiennika z Gliwic. Dzięki wygranej podopieczni Taduesza Noska są już pewnie gry w finale, a wynik jutrzejeszego pojedynku GTK Gdynia - Pyra Poznań zostanie zaliczony do finału. Więcej o meczu

Grupa X (Stalowa Wola)

MKS Pruszków - TS Wisła Kraków 89:70

W meczu zwycięzców piątkowych spotkań MKS Pruszków lepszy od TS Wisły Kraków. Ekipa z Mazowsza przegrywała tylko po pierwszej kwarcie. Więcej o meczu

ZKS Stal Stalowa Wola - MTS Basket Kwidzyn 53:59

Udane dziesięć minut meczu to za mało, aby myśleć o zwycięstwie. Przekonali się o tym młodzicy ZKS Stali Stalowa Wola, którzy ulegli MTS-owi Basket Kwidzyn 53:59 i tym samym praktycznie stracili szanse na wyjście z grupy. Więcej o meczu

Grupa XI (Zgorzelec)

MKS Ochota Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 76:56

Pierwsza kwarta zapewniła MKS-owi Ochota Warszawa zwycięstwo nad MKS-em Dąbrowa Górnicza. Blisko połowę punktów dla zwycięzców zdobył Igor Wadowski - 32. Więcej o meczu

KKS Turów Zgorzelec - TKM Włocławek 60:43

Dzięki wygranej nad TKM Włocławek koszykarze KKS Turów Zgorzelec nadal mają szansę na awans do turnieju finałowego. W niedzielę w meczach o najlepszą ósemkę rozgrywek Turów zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza, zaś TKM zagra z niepokonaną MKS Ochota Warszawa. Więcej o meczu

Grupa XII (Kolbudy)

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław 84:37

Dla obu ekip, które wczoraj doznały porażek dzisiejsze spotkanie było meczem o wszystko. Lepiej presję wytrzymali młodzi koszykarze z Ostrowa Wlkp., którzy wygrali pewnie 84:37. Więcej o meczu

UKS Bryza Kolbudy - WKK Wrocław 61:66

Bryza Kolbudy i WKK Wrocław uznawane były za faworytów Mistrzostw Polski Męzczyzn U14. Obie drużyny spotkały się już w turnieju półfinałowym. Lepsi okazali się wrocławianie i w przypadku awansu obu ekip do finału wynik tej potyczki zostanie zaliczony do finałowej rywalziacji. Dzięki wygranej WKK jest już w finale, a Bryza aby awnasować musi jutro pokonać Kasprowiczankę Ostrów Wlkp. Więcej o meczu