Po 2. dniu: Szóstka w finale

Znamy już sześciu finalistów Mistrzostw Polski Kobiet U14. W niedzielę rozstrzygnie się sprawa awansu z grupy X. W pozostałych grupach niedzielne mecze zaliczane będą awansującym do turnieju finałowego. Poniżej podsumowanie drugiego dnia rywalizacji.

Grupa IX (Kutno)

WKK Wrocław - MUKS Poznań 60:79

MUKS Poznań pokonał WKK Wrocław 79:60 i dzięki wygranej awansował do finału Mistrzostw Polski Kobiet U14. Więcej o meczu

MKS Sirmax Kutno - KS Gorce Nowy Targ 78:45

MKS Kutno obok MUKSu Poznań zapewnił sobie awans do finału Mistrzostw Polski Kobiet U14. Jutrzejesze spotkanie MKS Kutno - MUKS Poznań zaliczane jest do turnieju finałowego. Więcej o meczu

Grupa X (Rawicz)

MUKS Unia Basket Ostrołęka - TS Wisła Kraków 85:61

Koszykarki z Ostrołęki nadal niepokonane. Ekipa Macieja Kruszewskiego pewnie pokonała Wisłę Kraków 85:61. Więcej o meczu

UKS Olimp Rawicz - Stal Stalowa Wola 58:44

Dzięki wygranej nad Stalą Stalowa Wola ekipa gospodyń przedłużyła swoje szanse na awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

Grupa XI (Żyrardów)

VBW GTK Gdynia - UKS SP 27 Katowice 82:40

Tylko jednak koszykarka UKS SP 27 Katowice potrafiła nawiązać walkę z zawodniczkami VBW GTK Gdynia w drugiej kwarcie sobotniego półfinału mistrzostw Polski młodziczek. Tę część meczu drużyna z Górnego Śląska przegrała aż 9:26, a jedyne punkty w tym czasie zdobyła Marta Wąsala. Więcej o meczu

OSiR Trójka Żyrardów - KS Kosz Przemków 80:63

Koszykarki OSiR Trójki Żyrardów nie miały większych problemów z awansem do turnieju finałowego młodziczek. Podopieczne Łukasza Puchały na centralnym szczeblu rozgrywek nie przegrały jeszcze meczu, niemal w każdym wygrywając pewnie. Więcej o meczu

Grupa XII (Nowy Sącz)

UKS Trops Kartuzy - MKS Osa Zgorzelec 81:59

Dysponujący szerszym składem UKS Trops Kartuzy wyraźnie lepszy od MKS-u Osy Zgorzelec. Punkty dla koszykarek z przygranicznego miasta zdobywały praktycznie tylko dwie zawodniczki: Justyna Fura i Patrycja Lipniacka. Wicej o meczu

UKS Żak Nowy Sącz - UKS Huragan Wołomin 34:103

Mające szansę na awans do strefy medalowej koszykarki UKS Huragan nie dały najmniejszych szans UKS-owi Żak Nowy Sącz, wygrywając 103:34. Miejscowe w drugiej kwarcie nie zdobyły żadnego punktu, a wskaźnik Evaluation miejscowych wyniósł minus 20! Więcej o meczu