Grupa X: Ostrołęka pokonuje Olimp Rawicz!

Bez żadnych wątpliwości i bez żadnych złudzeń najlepszą drużyną na półfinałowym turnieju w Rawiczu był MUKS Unia Basket Ostrołęka. W swoim ostatnim meczu koszykarki z Ostrołęki skompletowały hat trick zwycięstw bardzo wysoko pokonując gospodynie turnieju, zawodniczki UKS Olimp.

Ekipa z Ostrołęki przystępowała do ostatniego pojedynku w Rawiczu jako faworyt i z roli tej wywiązała się bez zarzutu. W pierwszej połowie spotkania na parkiecie trwałą egzekucja gospodyń. Przebieg pierwszych dwudziestu minut wyglądał fatalnie dla rawiczanek, które nie potrafiły w żaden sposób przeciwstawić się rywalkom. Zawodniczki z Ostrołęki przed przerwą wypracowały sobie już prowadzenie 52:16.

Taka przewaga sprawiła, że wyraźnie już rozluźnione zawodniczki MUKS Unia Basket w drugiej połowie nie znęcały się już nad gospodyniami, a tylko utrzymywały prowadzenie wywalczone przed przerwą. Ostatecznie gospodynie zdołały drugą połowę wygrać różnica 7 punktów, ale przy pokaźnych stratach z pierwszej części meczu, zupełnie na nic się to zdało.

Najskuteczniejszą zawodniczką wśród triumfatorek tego spotkania była Dominika Drężewska, która w 22 minuty wywalczyła 20 punktów. Pięć punktów mniej w swoim dorobku zapisała Patrycja Jarka.

Wśród gospodyń zdecydowanie najlepsza okazała się Klaudia Gertchen, której w statystykach zapisano double-double w liczbach 21 punktów i 10 zbiórek.