Grupa XI: Miejscowi wytrzymali ciśnienie, zagrają w finale

Do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów koszykarze KKS Turów Zgorzelec potrzebowali zwycięstwa i sztuki tej dokonali. O zwycięstwie zespołu z przygranicznego miasta zadecydowała głównie druga kwarta.

Po pierwszej kwarcie meczu kończącego półfinałowy turniej w Zgorzelcu drużyna Turowa prowadziła 20:16. Decydujący atak przeprowadzając w drugiej kwarcie. Dzięki dobrej skuteczności Tomasza Gibkiego z obwodu miejscowi drugie dziesięć minut wygrali 17:8.

Najsłabsi w grupie zawodnicy z Dąbrowy Górniczej próbowali jeszcze odrobić straty, lecz nie byli w stanie tego dokonać. Efektowne double-double zanotował Maciej Muskała, który rzucił 14 punktów i miał 15 zbiórek. MKS-owi w odniesieniu wygranej nie pomógł najlepszy mecz Patryka Wieczorka (31 pkt i 6 przechwytów).