Grupa B: GTK Gdynia z pierwszą wygraną

GTK Gdynia jako pierwsze zdobyło punkty z gry w spotkaniu z UKS MOSM Bytom. Podopieczni Zbigniewa Balińskiego uzyskanego prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Rolę prawdziwego generała na boisku pełnił Jakub Derkowski, który skutecznie kierował poczynaniami kolegów.

Na początku spotkania obie drużyny kolekcjonowały punkty wyłącznie z rzutów wolnych, dla GTK punktowali Derkowski i Radwański, a dla bytomian Migała. Pierwsze trafienie z gry padło dopiero w 4. minucie meczu i stało się ono udziałem Kacpra Radwańskiego. Pierwsi przewagę uzyskują młodzi koszykarze z Gdyni, staje się tak głównie dzięki lepszej skuteczności rzutów. Gdynianie po pierwszej odsłonie trafili 6 z 18 rzutów z gry, z czego dwukrotnie zza linii 6,25, natomiast ekipa z Bytomia z 16 prób trafiła tylko 4 razy. Po 10 minutach gry GTK Gdynia prowadziło różnicą 9 oczek (20:11).

Drugą odsłonę GTK rozpoczyna od dwóch trójek – Nałęcza i Radwańskiego, a bytomianie przez pierwsze 4 minuty gry w drugiej odsłonie zdobywają tylko 2 punkty. Po trafieniu Mikołaja Witlińskiego gdynianie prowadzą 28:13, a Radosław Fudali wykorzystuje drugą przerwę na żądanie. Do przerwy ekipa z Bytomia minimalnie zmniejszyła straty do GTK, na tablicy było 30:19.

W trzeciej kwarcie GTK utrzymuje swoje prowadzenie na poziomie kilkunastu punktów, duża w tym zasługa rozgrywającego gdyńskiej ekipy, Jakub Derkowski bardzo dobrze obsługuje kolegów z zespołu, notując po 30 minutach gry 10 punktów, 8 asyst, 4 zbiórki i 5 przechwytów.

Ostatnia odsłona nie zmieniła już obrazu tego pojedynku, GTK Gdynia wygrało pewnie, a w zespole zwycięzców na wyróżnienie obok wspomnianego wcześniej Derkowskiego zasłużył Kacper Radwański, który zanotował 16 oczek i 14 zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnił się jedynie Kamil Ostrowski autor 13 punktów i 6 zbiórek.