Grupa A: WKK z kompletem zwycięstw

WKK Wrocław nadal niepokonane. Koszykarze z Dolnego Śląska pokonali w ostatnim spotkaniu fazy grupowej SKM Zastal Zielona Góra 76:68, chociaż do przerwy przegrywali 29:47. W sobotnim półfinale WKK zagra z Pyrą Poznań.

Pierwsza połowa do dominacja koszykarzy z Zielonej Góry. Koszykarze Zastalu wygrali pierwszą połowę 47:29, główna w tym zasługa duetu Radosław Turbacz i Michał Kopij, który zdobywał większość punktów dla ekipy podopiecznych Bogusława Onufrowicza.

W drugiej połowie spotkania role się odwróciły i stroną przeważającą był zespół z Wrocławia. Podobnie jak we wczorajszym spotkaniu z Polonią zawodnicy z Zielonej Góry mieli problemy ze zdobywaniem punktów w drugiej części spotkania (9 punktów w drugiej połowie meczu z Polonią). Co prawda zanotowali zdecydowany postęp notując 21 oczek, ale koszykarze WKK raz za razem dziurawili kosz zielonogórzan wygrywając drugą połowę 47:21.

W zespole Zastalu na wyróżnienie zasłużyli wspomniani wcześniej Turbacz i Kopij, natomiast z zespole z Dolnego Śląska wyróżnili się Filip Struski, Jan Grzeliński, Wojciech Kubiak i Daniel Szymkiewicz.