Grupa B: UKS MOSM Bytom minimalnie lepszy

Pojedynek o trzecie miejsce w grupie B był bardzo wyrównany. Więcej sił zachowali jednak bytomianie, którzy wygrali ostatnią kwartę 17:12 i całe spotkanie 77:72. Dzięki wygranej ekipa Radosława Fudali zagra o piąte miejsce Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.

Mecz, którego stawką było trzecie miejsce w grupie B lepiej rozpoczęli bytomianie, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:15. Druga i trzecia odsłona należała do młodzieży ze Stalowej Woli. Mecz był strzeleckim pojedynkiem dwóch zawodników - Mateusza Migały z Bytomia oraz Michała Borówki ze Stalowej Woli. Pierwszy zdobył o dwa punkty więcej notując w sumie 31 oczek i 15 zbiórek poprowadził swój zespół do wygranej.

Dzięki zwycięstwu ekipa z Bytomia zagra w sobotę o 5. miejsce Mistrzostw Polski Mężczyzn U16, natomiast zespołowi ze Stalowej Woli pozostaje walka o siódme miejsce.