Po 3. dniu: Poznański finał?

Zacięte i bardzo dramatyczne były spotkania ostatniego dnia fazy grupowej Mistrzostw Polski Kobiet U16. W grupie B mecze kończyły się różnicą dwóch i trzech punktów. W grupie A poznański MUKS pokonał VBW GTK Gdynia i awansował do półfinału z pierwszego miejsca. Sobotnie półfinały zapowiadają się bardzo ciekawie i dają szansę na poznański finał INEA UKS 65 AZS Poznań - MUKS Poznań. Czy tak się stanie?

Grupa A - awans do czołowej czwórki: MUKS Poznań i VBW GTK Gdynia

MUKS 21 Płock - MKS Polkowice 79:72

Niesamowite widowisko pełne dramatycznych zwrotów akcji stworzyły zespoły MUKSu 21 Płock i MKS Polkowice. Po dogrywce zwyciężyły młode koszykarki z województwa dolnośląskiego. Swoją wygraną przypieczętowały jednak dopiero na 28 sekund przed końcem dogrywki. Bohaterkami w szeregach zwyciężczyń były bezwątpienia Anna Wypasek, Paula Światłowska i Marta Fryzowicz. Wspomniane trio zdobyło łącznie aż 70 punktów. Więcej o meczu

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 69:77

Koszykarki MUKSu Poznań jako drugie awansowały do półfinału Mistrzostw Polski Kobiet U16. W decydującym o awansie starciu podopieczne trenera Andrzeja Jabłońskiego pokonały VBW GTK Gdynia 77:69.O ostatecznym sukcesie zadecydowała wyraźnie wygrana druga i trzecia część gry. Więcej o meczu

Grupa B - awans do czołowej czwórki: INEA UKS 65 AZS Poznań, Szprotavia Szprotawa

SKS 12 Warszawa - Szprotavia Szprotawa 52:55

Zawodniczki Szprotavii Szprotawa pierwszymi półfinalistkami turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U16. W spotkaniu decydującym o awansie do strefy medalowej podopieczne trenera Radosława Szwaja po bardzo zaciętym boju ograły SKS 12 Warszawa 55:52. Więcej o meczu

INEA UKS 65 AZS Poznań - UKS Bryza Kolbudy 82:80

Koszykarki INEI UKS 65 AZS nie zmarnowały swojej szansy na awans do strefy medalowej turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U16. Po dramatycznym spotkaniu podopieczne trener Danuty Łabędzkiej pokonały UKS Bryzę Kolbudy 82:80. Więcej o meczu