Grupa A: Gospodarze w czwórce, radość w Opalenicy

Basket Team Opalenica pewnie pokonał Polonię Warszawa 83:54 i awansował do czołowej czwórki Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W półfinale miejscowi zawodnicy zagrają z GTK Gdynia, z którym przegrali już podczas turnieju półfinałowego 74:98.

Spotkanie decydujące o ostatnim wolnym miejscu w półfinale zdecydowanie lepiej rozpoczął miejscowy Basket Team Opalenica, który był bardzo głośno dopingowany przez około 500 widzów zgromadzonych w hali OSiR. Pierwsza odsłona dla miejscowych 26:15, w drugiej kwarcie zawodnicy miejscowego klubu nie zamierzali zwalniać. Prowadzeni do boju przez doskonale dysponowanego Piotra Wielocha skutecznie powiększali przewagę, która po 20 minutach wynosiła już 27 punktów (56:29).

W trzeciej kwarcie miejscowi postawili kropkę nad i. W 29 minucie mieli na koncie dwa razy więcej punktów niż koszykarze ze stolicy (74:37).  Widząc taki obrót spotkania szkoleniowiec miejscowych wprowadził na plac gry zawodników rezerwowych, którzy co prawda minimalnie przegrali ostatnią kwartę 7:16, ale losy spotkania zostały rozstrzygnięte już znacznie wcześniej.

Basket Team do zwycięstwa w tym spotkaniu poprowadził kwartet Wieloch, Krawiec, Stopierzyński i Fornalik, który w sumie zanotował 55 punktów. Zwycięstwo swoich koszykarzy licznie zgromadzona publiczność nagrodziła pięciominutową owacją na stojąco.