Po 3. dniu: Półfinałowy rewanż

Basket Team Opalenica w obecności kompletu publioczności pokonał Polonię Warszawa 83:54 i awansował do półfinału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W półfinale na gospodarzy czeka GTK Gdynia, które dwa tygodnie wcześniej pokonało miejscowych 98:74. W drugim półfinale Pyra Poznań zagra z WKK Wrocław. Poniżej podsumowanie trzeciego dnia finałowej rywalziacji w Opalenicy.

Grupa A - awans do czołowej czwórki: WKK Wrocław, Basket Team Opalenica

SKM Zastal Zielona Góra - WKK Wrocław 68:76

WKK Wrocław nadal niepokonane. Koszykarze z Dolnego Śląska pokonali w ostatnim spotkaniu fazy grupowej SKM Zastal Zielona Góra 76:68, chociaż do przerwy przegrywali 29:47. W sobotnim półfinale WKK zagra z Pyrą Poznań. Więcej o meczu

Basket Team Opalenica - MKS Polonia Warszawa 83:54

Basket Team Opalenica pewnie pokonał Polonię Warszawa 83:54 i awansował do czołowej czwórki Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W półfinale miejscowi zawodnicy zagrają z GTK Gdynia, z którym przegrali już podczas turnieju półfinałowego 74:98. Więcej o meczu

Grupa B - awans do czołowej czwórki: GTK Gdynia, MKK Pyra Poznań

GTK Gdynia - MKK Pyra Poznań 90:84

GTK Gdynia grało w końcówce regulaminowego czasu gry oraz dogrywce bez swojego najlepszego strzelca i pierwszego rozgrywającego Jakuba Derkowskiego. Pomimo tego gdynianie potrafili w decydujących pięciu minutach meczu znaleźć sposób i pokonać Pyrę 90:84. Wygrana dała gdynianom pierwsze miejsce w grupie B. Więcej o meczu

UKS MOSM Bytom - Stal Stalowa Wola 77:72

Pojedynek o trzecie miejsce w grupie B był bardzo wyrównany. Więcej sił zachowali jednak bytomianie, którzy wygrali ostatnią kwartę 17:12 i całe spotkanie 77:72. Dzięki wygranej ekipa Radosława Fudali zagra o piąte miejsce Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. Więcej o meczu