półfinał: Faworyt już w finale

Poznańska Pyra tylko w pierwszej kwarcie udanie stawiała czoła głównemu faworytowi Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. Z biegiem czasu na boisku dominowała ekipa z Wrocławia, której prowadzenie pod koniec spotkania sięgnęło prawie 40 punktów.

Koszykarze Macieja Piekarczyka dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszych minutach gry prowadzili 10:6 a po chwili 14:9. Na tym jednak zdobycze poznaniaków w pierwszej kwarcie się skończyły, do końca pierwszej odsłony punkty zdobywali wyłącznie zawodnicy WKK, wygrywając końcówkę tej odsłony 15:0. Skutkiem tego było prowadzenie wrocławian 24:14 po pierwszych 10. minutach gry.

Na tym w zasadzie półfinałowe emocje się skończyły koszykarze z Wrocławia z minuty na minutę powiększali przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła 45:28.

Trzecia i czwarta kwarta jeszcze powiększyły przewagę głównych kandydatów do złotego medalu, która na koniec spotkania sięgnęła prawie 40 punktów.

W zespole WKK Wrocław, aż pięciu zawodników zanotowało na koncie ponad 10 punktów. W Pyrze sztuka ta udała się tylko dwóm zawodnikom.