Grupa A: MUKS gromi na początek finału

MUKS Poznań wysoko pokonał Wisłę Kraków na otwarcie turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U14 w Żyrardowie. Podopieczne Macieja Brodzińskiego triumfowały 97:51.

Już pierwsza kwarta meczu pomiędzy MUKSem Poznań a Wisłą Kraków pokazała, że zawodniczki Marty Starowicz będą tylko tłem dla poznanianek. Duża liczba strat – 17, problemy z przebiciem się pod kosz przeciwniczek, błędy w obronie i  niemalże trzydziestopunktowa różnica po pierwszych dziesięciu minutach gry sprawiły, że mecz już w tym momencie był praktycznie rozstrzygnięty.
MUKS dominował w każdym elemencie gry. Mocna praca w defensywie owocowała przechwytami i łatwymi punktami z kontry. To właśnie zespołowa gra była kluczem do zwycięstwa.
Trzecia i czwarta kwarta były nieco bardziej wyrównane, ale przy spokojnym, wysokim prowadzeniu trener poznanianek rotował składem i dał pograć wszystkim zawodniczkom. Ostatecznie MUKS Poznań pokonał TS Wisłę Kraków 97:51.
W zespole MUKsu najwięcej punktów zdobyły Patrycja Klatt – 18 oraz Alicja Szloser – 16. Natomiast wśród krakowianek najskuteczniejsze  były Katarzyna Krajewska – 15 oraz Natalia Malaga – 13.