1 LK, gr. A: Uniwerek nowym liderem

Dobra gra w trzeciej kwarcie zapewniła drużynie AZS Uniwersytet Warszawski zwycięstwo w meczu na szczycie grupy A pierwszej ligi kobiet. Stołeczny zespół pokonał na własnym parkiecie MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski i został nowym liderem rozgrywek.

Podopieczne Macieja Gordona decydującą dla losów zawodów trzecią część meczu wygrały 22:9. Wcześniej po 20 minutach gry przegrywały 35:41. AZS do wygranej poprowadziła Sylwia Zabielewicz. Podkoszowa warszawskiego zespołu potrzebowała zaledwie 14 minut na zdobycie 17 punktów i zebranie 10 piłek. Równie dobre zawody rozegrała Magdalena Romanek, której niewiele zabrakło do uzyskania triple-double (12 pkt, 9 zbiórek i 8 asyst oraz 4 przechwyty). Przyjezdnym nie pomogły 23 punkty Weroniki Toporowskiej.

Pozostałe spotkania 8. kolejki zaplanowano na niedzielę.