Grupa A: MUKS Poznań w finale

Cel był tylko jeden… medal mistrzostw Polski, dlatego trudno się dziwić rozczarowaniu, które towarzyszyło trenerowi MUKSu Unii Basket Ostrołęka od piątkowego popołudnia. Zespół z Mazowsza przyjechał do Żyrardowa jako jeden z faworytów, sam trener Maciej Kruszewski nie ukrywał, że liczy na walkę o podium.

Zimny prysznic przyszedł  już w piątek, kiedy MUKS niespodziewanie przegrał z MKSem Simaxem Kutno 59:74. Ta porażka praktycznie przekreśliła szansę ostrołęczanek na walkę o pozycję medalową.
Tylko niesamowite szczęście mogło wywrócić kolejność w grupie A. Aby to się stało potrzebna była porażka Kutna z Krakowem oraz wygrana Ostrołęki z Poznaniem. Ani jedno, ani drugie nie miało jednak miejsca.

Początek meczu doskonale ułożył się dla zespołu Kruszewskiego. Jego zawodniczki szybko wyszły na prowadzenia 7:0, ale już przez następne cztery minuty nie zdobyły punktu, pozwalając odrobić straty przeciwniczkom.

Drugi sobotni mecz grupy A był oddechem od porannych zmagań. Tu gra toczyła się szybko, oba zespoły walczyły mocno w obronie i grały z kontry. Nawet liczba strat nie była tak duża, jak miało to miejsce w innych spotkaniach.  Pierwsze dwadzieścia minut zaciętej gry skończyło się niewielkim zwycięstwem poznanianek 35:27.

Trener Kruszewski mając świadomość, że jego zespół nie będzie walczył o miejsca medalowe i  tak mobilizował swoje zawodniczki jakby ów mecz był meczem z serii o wszystko. Niestety tej mobilizacji wystarczyło tylko na dwie pierwsze kwarty. Kolejne to już dominacja zespołu z Poznania.
Wyśmienicie w tej części meczu zagrała Karolina Olszewska, która od większości przeciwniczek była niższa o głowę, ale zwinna i sprawna poznanianka udanie wybierała piłki ostrołęczanką i zdobywała punkt za punktem (w sumie 24).

O przekonującym zwycięstwie MUKSu Poznań zadecydowała trzecia kwarta wygrana  28:8 i choć ostatnią część meczu przegrały, to one zagrają o złoty medal Mistrzostw Polski.