Grupa III: Olsztynianki przegrywają na początek

Bardzo wyrówane spotkanie na początek turnieju w Olsztynie rozegrały zawodniczki z Olsztyna i Bydgoszczy. Zwycięzko z tej potyczki wyszły podopieczne Piotra Kulpekszy, które przybliżyły się do awansu.

Od początku spotkania zespoły szły łeb w łeb. PIerwszą odsłonę minimalnie wygrały gospodynie 20:18. Ale już po 20 minutach gry 37:33 prowadziły zawodniczki z Bydgoszczy, które trafiły 5 z 12 prób rzutów zza lini 6,75 m. W szeregach gospodyń prym wiodła Patrycja Ulaszewska, zdobywczyni 12 oczek w pierwszej połowie.

Druga połowa to dalsza wyrównana gra z obu stron. Tuż przed końcem trzeciej odsłony na tablicy wyników był remis 55:55. Ostatania kwarta to lepsza gra ekipy z Bydgoszczy, która wygrała całe spotkanie 74:70. W szeregach zespołu Piotra Kulpekszy aż 3 zawodniczki zanotowały na swoim koncie ponad 15 oczek, w ekipie z Olsztyna tylko Patrycja Ulaszewska przekroczyła granicę 15 punktów.

Porażka skomplikowała sytuację miejscowego zespołu, który aby awansować do turnieju finałowego musi wygrać dwa ostatnie spotkania.