Grupa II: Wygrana na otarcie łez

W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju półfinałowym w Lublinie Trefl Sopot pokonał UMKS Lafarge Nida Gips Kielce 97:57. Dzięki wygranej sopocianie zajęli trzecie miejsce w turnieju, natomiast zespół z Kielc notując trzecią porażkę zakończył zmagania na ostatniej lokacie.

Ekipa z Trójmiasta wygrała wszystkie kwarty tego spotkania, ale tak wysoką wygraną podopieczni trenera Marcina Lichtańskiego zawdzięczają rewalacyjnej drugiej kwarcie, którą wygrali 32:2. Taki obrót sprawy w zasadzie do przerwy ustawił losy pojedynku.

Dzisiaj słabiej dysponowany był najlepszy strzelec kielczan Jakub Lewandowski, który trafił tylko 2 na 15 prób rzutów z gry. W zespole sopockim pod nieobecność Daniela Szymkiewicza najskuteczniejszy był David Brembley, autor 23 punktów. Dzielnie wspierali go Filip Małgorzaciak, Kacper Stalicki, Dawid Kołakowski i Rafał Stefanik.

Sopocianie zdominowali również walkę na tablicach wygrywając klasyfikację zbiórek 54:29, dodatkowo ekipa z Kielc popełniła aż 25 strat.