Grupa A: Miłoszewska show i wygrana Warszawy

To był popis jednej koszykarki, a popis ten dał ekipie SKS 12 AZS UW Warszawa ważny triumf na rozpoczęcie zmagań w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski w kategorii U-20. 30 punktów i 12 zbiórek - to zdobycze Dominiki Miłoszewskiej, które dały drużynie ze stolicy Polski trzynastopunktową wygraną.

Pojedynek, który może mieć niebagatelne znaczenie dla losów awansu do półfinałów, od początku był niesamowicie wyrównany. Od pierwszych minut było również wiadome, że ton rywalizacji po stronie drużyny z Warszawy nadawać będą Dominika Miłoszewska oraz Monika Bieniek. To z ich zatrzymaniem najwięcej problemów miały zawodniczki Basket 25 Bydgoszcz i to przez dyspozycję tych dwóch koszykarek team ze stolicy prowadził po pierwszej połowie różnicą 5 oczek.

Po przerwie zawodniczki z miasta nad Brdą rozpoczęły pogoń za rywalem, a ta zaowocowała remisem przed decydującą częścią meczu. Emocje warszawianki szybko jednak rozwiały, a wszystko za sprawą wspominanej już Miłoszewskiej. 17-letnia środkowa co chwilę znajdowała receptę na zaskoczenie defensywy bydgoszczanek i to ona ustaliła końcowy wynik spotkania na 80:67, oczywiście na korzyść swojego zespołu.

Mierząca 188 centymetrów koszykarka rozegrała kapitalne zawody, w których wywalczyła 30 punktów, trafiając 13 z 19 oddanych rzutów z gry. Do tego dołożyła jeszcze m.in. 12 zbiórek i 3 asysty, będąc prawdziwym katem bydgoszczanek. Dzielnie wspierała ją również Bieniek z 13 oczkami, 8 zbiórkami i 6 asystami w swoich statystykach.

Bydgoszczanki walczyły niezwykle ambitnie, ale nie znalazły recepty na Miłoszewską, a to kosztowało je porażkę w inauguracyjnym meczu finałowego turnieju. Młode zawodniczki Basket 25 pozostawiły po sobie jednak bardzo dobre wrażenie. Za to jednak na tym szczeblu rozgrywek nikt punktów w tabeli nie przyznaje...