Puchar Europy: PGE Turów powalczył

Nie udało się koszykarzom PGE Turowa odnieść drugiego zwycięstwa w rozgrywkach Pucharu Europy. Zgorzelczanie tym razem ulegli po walce 68:79 Albie Berlin.

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili jednak tylko siedmioma punktami. PGE Turów przy grze utrzymywali skutecznie grający Daniel Kickert i David Jackson. Alba świetnie rozpoczęła drugą połowę i po serii 9-0 wyszła na prowadzenie 47:32. Niemiecka drużyna przez dłuższy czas utrzymywała dwucyfrową przewagę punktową i podopiecznym Jacka Winnickiego zabrakło czasu do odrobienia strat. Z dorobkiem 16 punktów najskuteczniejszy na boisku był Kickert.

Alba Berlin - PGE Turów Zgorzelec 79:68 (17:10, 17:17, 22:18, 23:23)

Alba: Taylor 14 (2), Allen 13, Wood 12 (1), Simonovic 11 (1), Idbihi 10, Schultze 9 (3), Francis 6, Weaver 4, Schaffartzik 0.

PGE Turów: Kickert 16 (1), Jackson 14 (1), Edwards 10, Cel 9, Moore 6, Gustas 6 (2), Wysocki 5 (1), Lauderdale 2, Chyliński 0, Mielczarek 0.