MUKS Poznań po raz piąty!

MUKS Poznań po raz piąty najlepszy w Mistrzostwach Polski Kobiet U18. Podopieczne Iwony Jabłońskiej pokonały w finale MKS Polkowice 89:36. Trzecia lokata przypadła drużynie UKS Huragan Wołomin, która w decydującym spotkaniu pokonała AZS UMCS Lublin 70:64. Poniżej podsumowanie ostatniego dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U18.

finał: MKS Polkowice - MUKS Poznań 36:89

MUKS Poznań pokonał MKS Polkowice 89:36 w finale Mistrzostw Polski Kobiet U18. Spotkanie finałowe nie dostarczyło kibicom wielu emocji już na początku meczu poznanianki odskoczyły na kilkanaście punktów i do końca spotkania tylko powiększały przewagę. Dla podopiecznych Iwony Jabłońskiej jest to szósty tytuł w kategorii U18 z rzędu, MUKS jest najlepszy od 2006 roku. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Iwona Jabłońska (MUKS Poznań)
Arkadiusz Rusin (MKS Polkowice)

o 3. miejsce: UKS Huragan Wołomin - KU AZS UMCS Lublin 70:64

Oba zepsoły spotkały się przed dwoma laty w spotkaniu o brąz kategorii U16 wówczas lepsze okazały się koszykarki z Lublina, dzisiaj górą była ekipa Huragana, które wygrała 70:64 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U18. Więcej o meczu