Krosno nie pozostawiło złudzeń

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/4 Intermarche Basket Cup, w którym PBS Bank Efir Energy zmierzył się na wyjeździe z Novum Lublin. Pierwszoligowy zespół wygrał to spotkanie 101:55, a więcej minut na boisku efektywnie wykorzystał Dawid Adamczewski.

Znany z dobrego rzutu z dystansu obrońca w Lublinie cztery razy próbował trafić za trzy punkty, ale ta sztuka nie udała mu się ani razu. Znacznie skuteczniejszy był w bliższej odległości od kosza. Podczas 28 minut na boisku uzyskał 24 punkty, miał 8 zbiórek, 3 asysty oraz 4 przechwyty. Dobrze grą krośnian kierował Rafał Glapiński (8 asyst, 5 zbiórek i 2 punkty). Już do przerwy goście prowadzili różnicą 28 punktów i bez większych problemów powiększyli tę przewagę w późniejszych minutach.