Dąbrowa wygrywa bez Grochowskiego

Bez kontuzjowanego Grzegorza Grochowskiego MKS Dąbrowa Górnicza przegrywał w Pruszkowie już różnicą siedemnastu punktów, ale po bardzo dobrej czwartej kwarcie pokonał Znicza Basket 24:6. 16 punktów dla gości uzyskał Łukasz Grzegorzewski.
news Zdjęcia | kurian

Podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski do lat 20 nabawił się kontuzji kolana podczas wtorkowego treningu. Na oficjalną diagnozę medyczną Grochowski musi jeszcze poczekać, ale w tym roku na pewno już nie zagra. Wobec braku swojego podstawowego rozgrywającego za grę odpowiadali Łukasz Grzegorzewski oraz przestawiany ostatnio do tej roli Marcin Piechowicz. MKS długo miał problem z grą pozycyjną i z tego powodu momentami przegrywał już różnicą siedemnastu punktów. Po przerwie przyśpieszył jednak grę, niemal do maksimum skracając swoją grę w ataku. Goście trafili w Pruszkowie tylko 1 z 14 rzutów z dystansu, ale łącznie wykonywali 40 rzutów wolnych. Dobre zawody rozegrał Łukasz Grzegorzewski – 16 punktów, a do swojej dawnej dyspozycji coraz mocniej wraca Marek Piechowicz (10 pkt, 9 zbiórek i 3 asysty). 14 punktów, 14 zbiórek i 3 asysty miał Przemysław Szymański.

• 14.12.2012 19:00