ABSOLUTNA dominacja Śląska

Tylko do przerwy koszykarze AZS WSGK Polfarmex potrafili nawiązać wyrównaną walkę ze Śląskiem Wrocław. Po zmianie stron podopieczni Tomasza Jankowskiego zdeklasowali wręcz rywali, po raz kolejny potwierdzając swoją dominację w lidze.
news Zdjęcia | azswsgk.pl

WKS Śląsk Wrocław już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej, ale koszykarze wspólnie z trenerem bardzo chcieli udowodnił swoją dominację w lidze w starciu z wiceliderem. Tylko do przerwy spotkanie nie układało się po myśli wrocławian. W połowie drugiej kwarty AZS WSGK Polfarmex prowadził o prawda różnicą pięciu punktów, ale od tego momentu zatracił wszystkie atuty w ataku. Po wyjściu z szatni zawodnicy Śląska w niczym nie przypominali drużyny z pierwszej połowy. Częściej zaczęli trafiać spod kosza, umiejętniej wymuszali też faule. Kluczowa okazała się trzecia część meczu, którą gospodarze wygrali 29:13, a od tego momentu ich przewaga był już niezagrożona. W pierwszej połowie dobrze wypadł Marcin Flieger (19 punktów w całym spotkaniu), którego później w ataku wsparli Paweł Kikowski (18) i Radosław Hyży (15). Tylko 15 minut na boisku spędził Jakub Dłuski (9 pkt i 6 zbiórek).

To była 25. kolejna wygrana Śląska w lidze.

• 03.03.2013 18:15