Polki lepsze od Rosji!

Reprezentacja Polski pokonała w drugim dniu turnieju w Gdyni drużynę Rosji 80:75. Naszą ekipę do wygranej poprowadził tercet Magda Kaczmarska, Oliwia Tomiałowicz, Ewelina Gala, który zdobył dla biało - czerwonych w sumie 50 punktów.
Spotkanie przez 30 minut było wyrównane, wystarczy powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się 10 razy, a 14 razy na tablicy wyników był remis. O zwycięstwie naszego zespołu zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez podopieczne Romana Skrzecza 31:20.
Polska - Rosja 80:75 (18:21, 12:18, 19:16, 31:20)
Punkty dla Polski: Kaczmarska 22, Tomiałowicz 14, Gala 14, Sosnowska 8, Pacuła 7, Ratajczak 5, Modelska 4, Skowronek 4, Dziwińska 2, Antczak i Olędzka - nie grały.
W drugim spotkaniu Hiszpania pokonała Rumunię 90:58. Jutro nasze zawodniczki o 13.15 zagrają z Hiszpanią.