OOM Chłopców: Dolnośląskie przegrywa

Już pierwszego dnia finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców w Wieliczce niepokonana w półfinałach reprezentacja Dolnego Śląska uległa w starciu z Kujawsko-Pomorskim. Co jeszcze wydarzyło się pierwszego dnia zawodów?

GRUPA A

Bez większych problemów swój pierwszy mecz na finałach OOM wygrała reprezentacja Wielkopolski, bowiem już zawodnicy z tego województwa już po pierwszej połowie prowadzili 37:20 i po zmianie stron tylko kontrolowali przebieg meczu. 22 punkty w 22 minuty zdobył najskuteczniejszy Mateusz Chojnacki.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 04.07.2012 12:15

Wielkopolskie

82 : 56

Śląskie

Ważne zwycięstwo odnieśli także gospodarze. Małopolskie co prawda przegrało pierwszą kwartę 10:12, ale w drugiej połowie losy się odmieliły. Gospodarze wrzucili wyższy bieg i w trzeciej odsłonie spotkania rzucili aż 30 punktów. Spora w tym zasługa Jana Reraka, który zdobył 22 "oczka" trafiając 3 z 5 trójek.

• 04.07.2012 17:30

Małopolskie

84 : 63

Pomorskie

GRUPA B

Choć Mazowieckie jest głównym faworytem turnieju, to zawodnicy z tego województwa nie bez problemów odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas turnieju w Wieliczce. Pierwszego dnia turnieju podopieczni trenerskiego duetu Kierlewicz-Latos po pierwszej kwarcie remisowali tylko 18:18, lecz z czasem narzucili swoje tempo gry i wygrali. Najlepiej spisał się Szymon Walczak. 15-latek, który zaliczył już grę w reprezentacji Polski w 19 minut zapisał na swym koncie 17 punktów i 5 zbiórek.

• 04.07.2012 15:15

Mazowieckie

75 : 57

Podkarpackie

Do największej niespodzianki doszło w ostatnim spotkaniu turnieju, gdzie niepokonana dotąd kadra Dolnego Śląska uległa aż 57:80 w starciu z Kujawsko-Pomorskiem. Kluczowa dla ostatecznych losów meczu okazała się druga połowa, wysoko wygrana przez zawodników z Kujawsko-Pomorskiego.

• 04.07.2012 19:45