II liga, gr. A: Jaki sezon zasadniczy, takie finały

Wyniki rundy zasadniczej w przypadku tegorocznej rywalizacji w play-off okazały się nie przypadkowe. W środę awans do finału rozgrywek wywalczył SMS PZKosz Władysławowo, który ćwierćfinałową rywalizację rozpoczął od drugiego miejsca, dzień później tej sztuki dokonał najlepszy zespół rundy zasadniczej Wilki Morskie Szczecin.

Do przerwy trójmiejska ekipa prowadziła różnicą pięciu punktów, ale w decydujących minutach meczu doświadczenie zrobiło swoje. Po zmianie stron dominowali już tylko szczecinianie, wśród których na odwodzie tradycyjnie wyróżnił się Marcin Stokłosa (19 pkt, 9 asyst i 6 zbiórek). Swój wzrost pod koszem wykorzystał zaś Piotr Wojdyr (24 pkt i 8 zbiórek).

• 2 Liga Mężczyzn
  • 18.04.2013 18:30

Trefl II Sopot

74 : 85

KING WILKI MORSKIE Szczecin

Stan rywalizacji – 2:0 dla Wilków Morskich, które zagrają w finale do dwóch zwycięstw z SMS PZKosz Władysławowo.

Pierwszy mecz finału odbędzie się 21 kwietnia w Szczecinie.